LEKARSTWO NA ROZSTĘPY, CELLULIT, STARZENIE ODRYTE!!! Kolagen- białko młodości

    komentarze 0   czytano 195

O kolagenie dużo się mówi. Już każdy wie, że stanowi główny komponent strukturalny skóry właściwej. Za sprawą swoich właściwości biologicznych jest powszechnie stosowany w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz medycynie estetycznej.


Kolagen stanowi niemal 1/3 masy białka w organizmie. Ponieważ stanowi także składnik macierzy zewnątrzkomórkowej jest dla skóry kluczowym białkiem, odpowiadającym za jej elastyczność i wytrzymałość. Jego działanie wszechstronne: dba o jej jędrność, nawilża, stymuluje procesy chemiczne, wspomaga leczenie cellulitu, zwalcza rozstępy i blizny, wygładza zmarszczki, napina skórę, wyrównuje jej koloryt . Kolagen stanowi 80% budulca ludzkiej skóry.

laudine

Niestety, synteza kolagenu w zdecydowanie zwalnia już po 25. roku życia. Efektem jest coraz cieńsza skóra, bardziej podatna na zmarszczki. Istotne zmiany zachodzą w skórze właściwej, w której wraz z wiekiem włókna kolagenowe ulegają fragmentacji i rozpadowi. Można się przed tym bronić, stosując kolagen. Choć jest on składnikiem wielu kosmetyków zwykle stanowi drugorzędny składnik całości preparatu (często niecały 1%). Nasuwa się pytanie: skoro ma tyle zalet czy nie można by go skoncentrować w postaci serum? Oczywiście, że można. Co więcej takie kosmetyki już istnieją! W kosmetykach marki Laudine znajduje się czysty, naturalny kolagen rozpuszczony w wodzie. Składnik pozyskiwany jest ze skór rybich. To właśnie ten surowiec dostarcza najlepszego pod względem chemicznym kolagenu w postaci potrójnej helisy, czyli o takiej samej budowie, jak kolagen występujący w ludzkiej skórze.

Dostępne na rynku preparaty posiadające kolagen pozyskiwany ze ssaków mają zupełnie inną budowę, nie komponują się z ludzką skórą tak dobrze. Skuteczność produkowanych przez Laudine kosmetyków poparta jest badaniami niezależnych instytutów badawczych (badania zostały wykonane także w renomowanym Laboratorium ITA-TEST w Warszawie) oraz opiniami klientów. W preparatach Laudine nie stosuje się konserwantów, parabenów ani szkodliwych substancji zapachowych.

Jak właściwie działa kolagen?

Po naniesieniu na skórę, pod wpływem ciepła, cząsteczka białka rozpada się na mniejsze podjednostki- aminokwasy. Ich wielkość jest na tyle mała, że są one w stanie wniknąć w skórę i tam stymulować procesy chemiczne, które w niej zachodzą. Skóra zostaje pobudzona do intensywniejszej produkcji kolagenu. Co więcej na powierzchni tworzy się ochronna warstwa zapobiegająca utracie wody, a więc działa nawilżająco. Istotne jest aby kosmetyki kolagenowe stosować regularnie. Tylko wówczas osiągniemy najkorzystniejszy efekt.

laudine

Jak stosować?

Kolagen Face (do twarzy) nakładamy dwa razy dziennie na oczyszczoną, wilgotną skórę. Na skórze pojawi się film ochronny (jeżeli wystąpi uczucie ściągnięcia, można na warstwę kolagenu nałożyć zwykły krem bez kwasów AHA, ceramidów oraz retinolu), który zapobiega ucieczce wody ze skóry oraz nawilża. Efektem stosowania jest piękna, zdrowa, promienna, gładka skóra.

W celu pozbycia się cellulitu i rozstępów warto zastosować kolagen do ciała Body. Stosuje się go dwa razy dziennie na oczyszczoną i wilgotną skórę. Aby zintensyfikować działanie można zastosować roller do mikronakłuć. Korzystne efekty jakie w ten sposób uzyskują nasi klienci są dla nas najlepszą reklamą.

Kolagen Hair&Nails pozwoli rozwiązać problem zniszczonych i cienkich włosów oraz rozdwajających się końcówek. Wzmocni również cienkie, rozdwajające się i łamliwe paznokcie. Nakładamy go na wilgotne włosy i paznokcie, delikatnie wmasowujemy, spłukujemy po 10 minutach.

Słońce i kolagen to duet doskonały

laudineDlaczego? Dlatego, że promieniowanie UV to pierwszy krok do starzenia się, a kolagen to białko dbające o to, aby zachować zdrowie młodość na długie lata. Któż nie lubi się opalać? Choć słońce korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, ubiera nas w piękną złocistą opaleniznę, dzięki niemu wytwarza się w naszym organizmie witamina D jednocześnie wywołuje destrukcyjne zmiany w naszej skórze. Wpływa na namnażanie się szkodliwych wolnych rodników oraz niszczy głębsze struktury naszej skóry, w tym włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za zachowanie skóry w dobrej kondycji na długie lata. Skoro po 25 roku życia produkcja kolagenu w skórze powoli ustaje, a coroczne słońce dodatkowo wyniszcza kolagen znajdujący się w skórze właściwej, wnioski nasuwają się same. Efekt tego destrukcyjnego działania stanie się widoczny po latach. Nie sposób jednak słońca sobie odmówić. Rozwiązanie jest proste: zażywajmy kąpieli słonecznych z umiarem, a po opalaniu regenerujmy skórę dawką czystego kolagenu. Złoty środek jest łatwo dostępny i tylko od nas zależy czy z niego skorzystamy.

Wzmocnić efekt:

5(1)Aby wzmocnić efekt działania kolagenu (co jest szczególnie wskazane przy zwalczaniu cellulitu czy rozstępów) warto wesprzeć działanie kolagenu derma roller’em. Regularne stosowanie derma rollera wywołuje naturalne procesy naprawy komórek, prowadzące do odmłodzenia skóry, usunięcia blizn i przebarwień. Regeneruje skórę zniszczoną działaniem promieniowania UV. W krótkim terminie napina ją i uelastycznia, dając efekt miękkości i wygładzenia, likwidując jej szorstkość i „gęsią skórkę”. Urządzenie może mieć wymienną głowicę, która pozwala na użycie kilku długości igiełek. Derma roller do ciała tworzy bardzo gęstą sieć mikrokanalików. Idea tego najbardziej innowacyjnego i zaawansowanego systemu na rynku kosmetycznym i medycznym opiera się na wywołaniu bardzo licznych, mikroskopijnej wielkości uszkodzeń skóry, co stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, usunięcia blizn, przebarwień i innych defektów skóry. Efekt ten stymuluje powstawanie naturalnego kolagenu bardzo dobrej jakości (ciasno utkane, równolegle ułożone włókna) i wspiera przenikanie składników odżywczych, nakładanych na skórę. W połączeniu z naturalnym kolagenem daje zdwojony efekt regeneracyjny skóry oraz odmładzający. To zwyczajna bomba regeneracyjna, z którą nie wygra nawet postępujący czas.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
LEKARSTWO NA ROZSTĘPY, CELLULIT, STARZENIE ODRYTE!!! Kolagen- białko młodości , 10.0 out of 10 based on 3 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków