Korekcja kształtu brwi – Porady

    komentarze 0   czytano 2958

Korekta kształtu brwiBrwi są przeważnie najbardziej widocznym elementem twarzy, ze względu na położenie, gęstość i barwę. Istotne jest więc aby nadać im odpowiedni kształt, który wyeksponuje oczy.
Brwi powinny być dopasowane do kształtu twarzy, ale także powinny zachować pierwotną linię. Korekcja łuku brwiowego może optycznie zmienić kształt twarzy i powiększyć małe oczy.

• Wybierz właściwy czas na korekcję brwi. Najlepiej jeśli wybierzesz się do kosmetyczki lub wykonasz ją sama około godziny 14.00. Wczesnym popołudniem Twoja skóra jest najbardziej wytrzymała na ból.


• Przed depilacją brwi, przyłóż do nich kostkę lodu. Dzięki temu naczynka krwionośne się obkurczą i zmniejszy się ból przy wyrywaniu włosków.

• Rozczesz brwi szczoteczką – włoski ułożą się i odpowiednio i będziesz wiedziała, który jest zbędny. Brwi możesz wyregulować pęsetą, woskiem lub przy pomocy zabiegu nitkowania.

• Naciągnij skórę między dwoma palcami (kciukiem i środkowym) i wyrywaj włoski przy samej skórze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, zaczynając od zewnętrznej części łuku brwiowego a kończąc wewnątrz kąta oka. Ruch wyrywania powinien być precyzyjny i szybki by zapobiec złamaniu włoska i aby wyrwać go z korzeniem. Im ruchy są szybsze tym zabieg jest mniej bolesny. Nie należy usuwać zbyt wielu włosków, w celu zapewnienia równowagi pomiędzy poszczególnymi częściami twarzy.

• Nie pozostawiaj zbyt dużo miejsca między brwiami. Linia ta nie powinna przekraczać 1,5cm. Większe odległości mogą spowodować że nos wyda się większy.

• Unikaj wyrywania brwi nad naturalną linią tylko wtedy rezultat będzie naturalny i proporcjonalny.

KOLORYZACJA

Korzystnym elementem jest zabieg barwienia brwi przy użyciu henny. Przy zastosowaniu produktu w postaci kremu, efekt będzie naturalny, bowiem ten rodzaj kosmetyku nie barwi skóry. Jeśli natomiast niezbędna jest korekta kształtu, a sama regulacja nie daje wystarczających efektów, warto sięgnąć po hennę w proszku, która nieco zabarwi skórę. Kolor pozostaje na brwiach przez około 2-3 tygodnie. Najpierw wykonuje się koloryzację henną a dopiero po niej można regulować kształt łuku brwiowego – w odwrotnej kolejności może dojść do reakcji alergicznej.

Jeśli brwi są zbyt krótkie lub włoski są za rzadkie, należy podkreślić je kredką.
Ciemne i grube brwi mogą wyglądać na zbyt ciężkie, powinny się komponować z barwą włosów i cery. L 'Oréal Made For Me Naturals Brow & Duo Eye Shadow to paleta cieni do brwi występująca w czterech wersjach kolorystycznych dla różnych odcieni skóry, pozwala znaleźć idealny odcień. Odcień powinien być jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru włosów.

loreal

Użyj kredki Yves Rocher Couleurs Nature w celu podkreślenia i wzmocnienia naturalnego kształtu brwi.

Yves Rocher, Couleurs Nature

Clinique Instant Lift do brwi natychmiast powiększa oczy, dzięki cząsteczkom odbijającym światło, kolor nie jest ciężki. Na jednym końcu Instant Lift for Brows znajdziemy ołówek do brwi, a na drugim sztyft rozświetlający do stosowania pod łukami brwiowymi.

Clinique Instant Lift do brwi

KSZTAŁT BRWI

regulacja brwi

Za długa zmniejszy oko. Za krótka brew jest nieproporcjonalna do twarzy.
Aby wyznaczyć idealną długość brwi należy przyłożyć patyczek, kredkę lub linijkę do wewnętrznego kąta oka i boku nosa a następnie do zewnętrznego kąta oka i boku nosa, aby dowiedzieć się gdzie brew powinna się kończyć. Wszystko, co wykracza poza kredkę powinno zostać usunięte.

Jeśli naturalne włoski, nie chcą się układać, można użyć specjalnego żelu do brwi.

Grubość zależy od wielkości głowy, brwi i kształtu, który chcesz uzyskać. Ważne jest, aby we wewnętrznym kąciku oka była grubsza niż reszta brwi. Od wewnętrznego kąta oka brew powinna się unosić. W ¾ swojej długości zrobić łuk i zacząć opadać.

Najładniej wyglądają brwi o średniej grubości w odniesieniu do proporcji twarzy. Krzaczaste wyglądają niechlujnie, natomiast cienkie są niemodne oraz nie potrafią wyeksponować oka.

• Twarz owalna – brwi powinny mieć kształt łagodnego łuku, cieńsze na końcach.
• Twarz okrągła – pasują do niej brwi w kształcie trójkąta, które optycznie wydłużają twarz i wyszczuplają.
• Twarz podłużna – najlepiej w takim przypadku wyglądają brwi szerokie wygięte w bardzo delikatny łuk, które optycznie skrócą twarz.
• Twarz trójkątna – najładniejsze będą łagodne linie unoszące się ku górze przy końcach. Forma brwi nie może być zbyt agresywna.
• Twarz kwadratowa – brwi powinny przybrać kształt, tzw. „mewek”. Powinny być wygięte w 2/3 długości i opadać w dół.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (5 votes cast)
Korekcja kształtu brwi – Porady, 9.8 out of 10 based on 5 ratings

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków