Karnawałowa odnowa

    komentarze 0   czytano 3

Na kondycję skóry pracujemy cały rok. Są jednak takie okresy, gdy chcemy wyglądać szczególnie pięknie, jak w karnawale. Jednym ze sposobów na perfekcyjny wygląd są zabiegi z kwasem hialuronowym. Jakie? Na to pytanie odpowiada dr n.med. Marta Wilkowska-Trojniel.

Zdjecie_kobiety_zrodlo_123rf

W ofercie gabinetów
Dzięki najnowszym osiągnięciom nauki i medycyny, oferty gabinetów medycyny estetycznej stale powiększają się o nowe zabiegi, pozwalające udoskonalić wygląd skóry i utrzymać ją w dobrej kondycji. W zależności od potrzeb pacjenta lekarz może dobrać zabieg, którego celem będzie delikatne odmłodzenie i nawilżenie skóry, a także usunięcie głębokich zmarszczek. – Twarz, dekolt, szyję i dłonie można odpowiednio nawilżyć, wymodelować lub nadać im objętości preparatami z kwasem hialuronowym, za sprawą delikatnych zastrzyków. Preparaty o niskim stężeniu kwasu przeznaczone są do mezoterapii, której celem jest poprawa jakości skóry okolic oczu, szyi oraz nadanie twarzy wypoczętego wyglądu, odmłodzenie jej przy zachowaniu rysów i proporcji – wyjaśnia dr n.med. Marta Wilkowska-Trojniel, specjalista dermatolog. Przywrócić młodość pozwalają także zabiegi wolumetryczne, polegające na dodaniu objętości w miejscu, w którym jej brakuje. W efekcie tego rodzaju zabiegów można powiększyć usta, policzki czy też uzupełnić braki i głębsze zmarszczenia w zakresie fałdów.

Kiedy na zabieg
Z zabiegów „na ostatnią chwilę”, ale jednak nie w dniu balu, można zaproponować mezoterapię preparatem Redensity marki Teosyal, którą wykonujemy zwykle w okolicy oczu, wokół ust oraz czoła. Zabieg odświeża wygląd, uzupełnia drobne ubytki, a skóra po nim staje się widocznie odświeżona – wyjaśnia lekarz. Popularnym zabiegiem z kwasem hialuronowym o małej gęstości jest również wypełnienie ust. Dzięki niemu możemy znacznie poprawić nawilżenie czerwieni wargowej – usta stają się na kilka tygodni delikatniejsze, miękkie, świetnie nawilżone, ale nie powiększone.

Przemyślana decyzja
Najlepiej jest planować wizytę w gabinecie z wyprzedzeniem. – Efekty wielu zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej są widoczne po wykonaniu serii procedur lub upływie określonego czasu, gdy skóra jest odpowiednio stymulowana do odnowy – wyjaśnia dr Wilkowska-Trojniel. W przypadku korekty zmarszczek 7 – 10 dni powinno wystarczyć do pełnego efektu i ustąpienia ewentualnych zasinień. Należy bowiem pamiętać, że przy nawet najdrobniejszym przerwaniu ciągłości skóry, czyli gdy mamy do czynienia z iniekcją, istnieje ryzyko wystąpienia zasinień czy zaczerwienienia, co wynika z indywidualnych cech skóry pacjenta. Nie zawsze więc uda się od razu po zabiegu pobiec na bal…

teosyal-first-lines-01

Do głębszych zmarszczek
Korekcja kwasem hialuronowym, który jest naturalnym składnikiem naszej skóry, jest bezpieczna, a właściwie przeprowadzona pozwala w naturalny sposób ją odnowić. – Do likwidacji głębszych zmarszczek można zastosować na przykład Teosyal Deep Lines, do płytszych ubytków – preparaty Global Action i First Lines. Produkty te dostępne są również wersji z lidokainą – środkiem znieczulającym, dzięki któremu ból, jeśli się pojawia, odczuwalny jest jedynie w momencie wprowadzania igły – wyjaśnia ekspert. – Do zabiegu można także użyć kaniuli, czyli szerszej, tępo zakończonej igły, którą wprowadza się przez „otworek” w skórze i w ten sposób unika wielu nakłuć – dodaje lekarz. Każda z metod ma swoje zalety. Podczas wizyty lekarz powinien je omówić i dobrać metodę do okolicy anatomicznej, która zostanie poddana zabiegowi. Pierwsze efekty są z reguły widoczne już po pierwszym zabiegu i mogą utrzymać się nawet ponad rok, aż do następnego karnawału.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków