Blomdahl Medical – zdrowie przede wszystkim

    komentarze 0   czytano 470

Znana szwedzka metoda bezpiecznego przekłuwania ciała Blomdahl Medical oraz kolekcja hipoalergicznej biżuterii Blomdahl Jewellery są już dostępne w Polsce.


Blomdahl Medical to pierwszy system przekłuwania uszu, nosa i pępka, który zapewnia całkowitą sterylność tego zabiegu – bez ryzyka zakażeń wirusowych czy bakteryjnych. Został stworzony we współpracy z ekspertami w dziedzinie dermatologii, a wzorowany jest na standardach higienicznych stosowanych w medycynie. Zapewnia także ochronę przed alergią kontaktową skóry na nikiel, z którą zmaga się coraz większa liczba osób. Elementy hipoalergicznej biżuterii Blomdahl Jewellery, które mają bezpośredni kontakt z ciałem, wykonywane są bowiem z tworzywa medycznego z zerową zawartością niklu bądź z czystego tytanu medycznego. Wszystkie produkty powstają zgodnie z restrykcyjnymi normami, a każdy z nich posiada indywidualny certyfikat sterylizacji.

Przekłuwać z głową,
czyli co odróżnia Blomdahl Medical od stosowanych do tej pory metod

System do przekłuwania uszu i nosa Blomdahl Medical złożony jest z dwóch elementów: niestykającego się z ciałem aparatu do aplikacji oraz wymiennej, jednorazowej kasetki zawierającej wybrany przed zabiegiem kolczyk – mówi Katarzyna Lendzion-Kozdra, kosmetolog Blomdahl Medical. Hermetyczne opakowanie kasetki posiada plombę z unikalnym numerem sterylizacji. To gwarancja, że zarówno ona jak i kolczyk w środku nie były używane i nie miały wcześniej kontaktu z otoczeniem, a przede wszystkim uchem, nosem czy rękami innej osoby. Bezpośrednio przed zabiegiem plomba jest zrywana, a kasetkę bezdotykowo zakłada się do aparatu – wyjaśnia Katarzyna Lendzion-Kozdra. System Blomdahl Medical to nowe podejście do kwestii przekłuwania ciała, które eliminuje możliwość zakażenia wirusowego czy bakteryjnego podczas aplikacji. W stosowanych dotychczas metodach używa się przyrządów jednoczęściowych, przeznaczonych w całości do wielokrotnego użytku. Mają one bezpośredni kontakt z otoczeniem, skórą i płynami ustrojowymi wielu osób. Do tego są wykonane z materiałów, które nie zostały przystosowane do specjalistycznej sterylizacji, więc nie można ich w pełni zdezynfekować. Szwedzka metoda chroni przed kontaktem z drobnoustrojami wywołującymi różne choroby. Specjaliści Blomdahl Medical zadbali przy tym nie tylko o sterylność zabiegu, ale także o to, by nie narażać nikogo na styczność z niklem – metalem, który wywołuje alergię kontaktową skóry – tłumaczy Katarzyna Lendzion-Kozdra.

Nie wszystko złoto, co się świeci,
czyli czym jest hipoalergiczna biżuteria Blomdahl Jewellery

Blomdahl Jewellery to szeroka gama przyjaznych dla skóry kolczyków, wśród których łatwo wybrać parę dla siebie. Zostały wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego stosowanego w implantologii bądź z czystego tytanu medycznego. Pierwszy z tych materiałów nie zawiera niklu, natomiast w drugim występują jedynie jego śladowe, nieuczulające ilości (dziesięć tysięcy razy mniej od dopuszczalnej europejskiej normy). W przeciwieństwie do znaczącej części wyrobów biżuteryjnych o standardowej zawartości niklu – również tych wykonanych z metali szlachetnych – kolczyki Blomdahl nie powodują zaczerwienienia, przykrego uczucia gorąca, uporczywego swędzenia oraz bólu, które są objawami alergii kontaktowej skóry. Mogą być noszone nawet przez osoby, które mają już alergię na nikiel i nie zakładają żadnych kolczyków ze względu na podrażnienie skóry czy wywoływany nim dyskomfort. Kolekcja Blomdahl Jewellery przypadnie także do gustu miłośniczkom złotych i srebrnych ozdób – część kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem, jest platerowana w kolorach złota lub srebra oraz zdobiona kryształkami lub perłami Swarovskiego. Taka biżuteria nie przyczyni się do powstania alergii na nikiel, a także pozostanie neutralna dla tych, którzy są już na niego uczuleni.

Komfort Blomdahl Medical,
czyli autorskie rozwiązania, zapewniające maksymalną wygodę noszenia kolczyków

Osoby lubiące nosić kolczyki nie muszą narażać delikatnej skóry uszu na nieprzyjemne otarcia. Zatyczki kolczyków Blomdahl Jewellery całkowicie zasłaniają ostrą końcówkę sztyftu. Posiadają także specjalną blokadę chroniącą przed kontaktem z płatkiem ucha. Jeżeli właśnie przekłuliśmy uszy, cyrkulacja powietrza zapewniona przez takie rozwiązanie przyspieszy i ułatwi gojenie.

Szybkie gojenie w przypadku kolczyków do nosa zapewnia specjalnie zaprojektowany sztyft w kształcie oliwki. Uniemożliwia on wypadnięcie kolczyka i jednocześnie eliminuje konieczność stosowania kłopotliwej dla tej części ciała zatyczki wewnętrznej.

Zestaw do przekłuwania pępka jest w całości jednorazowy i opatrzony certyfikatem sterylności. Dodatkowo kolczyki Blomdahl Jewellery do pępka zostały tak pomyślane, aby ułatwić gojenie po zabiegu – ich kształt sprawia, że są bezpieczniejsze w użytkowaniu od noszonej dotychczas biżuterii. Długość sztyftu można łatwo dopasować do swoich potrzeb poprzez regulującą zatyczkę. Dzięki temu kolczyki nie są nigdy ani zbyt krótkie (nie utrudniają dostępu powietrza), ani zbyt długie (nie zahaczają o ubranie).

Zabiegi oraz biżuteria Blomdahl dostępne są w wybranych salonach urody w Polsce
www.blomdahl.pl

Informacje o producencie
Opatentowany system bezpiecznego przekłuwania ciała Blomdahl Medical oraz kolekcja hipoalergicznej biżuterii Blomdahl Jewellery powstają w firmie Blomdahl Medical AB. To nowoczesny szwedzki koncern, którego misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań i jednoczesne zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim osobom, które myślą o upiększaniu swojego ciała.

Więcej informacji:
Aleksandra Dawiec, a.dawiec@cappuccino-pr.pl, tel. 12 266 10 01
Monika Toporowska, m.toporowska@cappuccino-pr.pl, tel.: 785 722 720

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków