Trójkąt piękna

    komentarze 0   czytano 229

Łagodne rysy twarzy i wydatne kości policzkowe to marzenie wielu kobiet. Natura jednak nie obdarza tymi cechami zbyt hojnie, a upływ czasu dodatkowo im nie służy. Może więc pomóc naturze?


Kwas hialuronowy – przełomowe odkrycie dla medycyny estetycznej nie bez przyczyny szybko został okrzyknięty eliksirem młodości. Pomaga dogłębnie nawilżyć skórę, wypełnić zmarszczki i modelować rysy twarzy. Substancja ta jest naturalna i występuje w naszym organizmie, z czasem jednak zmniejsza się jego ilość. Jego ubytek widać gołym okiem – dojrzała skóra zaczyna się przesuszać, tracić objętość, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Eksperci medycyny estetycznej przeciwstawiają się temu procesowi sięgając po preparaty do wolumetrii np. Juvéderm® VOLUMA®.

Idealne proporcje
Uwypuklenia ponad policzkami, delikatne kontury oraz wyraźna linia żuchwy tworzą tzw. „serce twarzy” lub „trójkąt piękna”. Reese Witherspoon, Jessica Alba czy Kate Hudson są wyjątkowymi szczęściarami. Dzięki doskonałym proporcjom twarzy i widocznie zarysowanemu trójkątowi piękna niemal zawsze wyglądają na wypoczęte i radosne. Ale przecież idealny wygląd nie jest zarezerwowany tylko dla gwiazd.
Na co dzień możesz delikatnie korygować proporcje twarzy np. za pomocą odpowiednio dobranej fryzury czy makijażu. Jednak chcąc poprawić i naturalnie wymodelować kontur warto skorzystać z rozwiązań medycyny estetycznej. Zabieg wolumetrii pozwala uzyskać pełen efekt uniesienia policzków z jednoczesną redukcją bruzd nosowo-wargowych, podniesieniem kącików ust i poprawą owalu twarzy. W trakcie zabiegu korygowane są niedoskonałości wynikające z zaniku prawidłowej objętości tkanki bądź asymetrii twarzy – tłumaczy dr n. med. Dorota Kwiatkowska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki SkinClinic Med & Beauty.

Młodość w strzykawce
Z wiekiem tkanka podskórna traci objętość przez co nasze policzki zaczynają opadać, a rysy twarzy wyostrzają się. Jędrność i lekkość przestaje być jednak synonimem młodości. Odpowiednie proporcje i uwypuklenia twarzy można przywrócić dzięki zabiegom medycyny estetycznej. A młodość najlepiej zaaplikować za pomocą elastycznej kaniuli. Specyfika preparatu Juvéderm® VOLUMA® umożliwia lekarzowi swobodne modelowanie twarzy. Juvéderm® VOLUMA® podawany jest drogą iniekcji. Dzięki zastosowaniu elastycznej kaniuli unikamy powstawania siniaczków. Efekty zabiegu są widoczne od razu i utrzymują się co najmniej przez rok. Rezultaty zabiegu porównywalne są do tych uzyskiwanych w chirurgii plastycznej, dlatego często nazywane są „miękkim liftingiem”– mówi dr Ilona Wnuk-Bieńkowska, ekspert medycyny estetycznej z klinik Esteticmed.pl.

Decydując się na zabiegi wolumetrii warto wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej – przyniesie nam to pewność, że zabieg wykona wysoko wykwalifikowany specjalista. Pamiętaj też, że dobre kliniki wykonują zabiegi stosując najlepsze preparaty. A preparaty Juvéderm® i sprawdzenie lekarze medycyny estetycznej to już dwa kolejne kroki do młodości… bądź też dwa kroki ku cofnięciu czasu.

Więcej informacji:
Monika Toporowska
m.toporowska@cappuccino-pr.pl
tel. kom.: 785 722 720

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Trójkąt piękna, 8.0 out of 10 based on 1 rating

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków