Tabletka przeciwzmarszczkowa lepsza niż krem?

    komentarze 0   czytano 13855

Według najnowszych badań pierwsza tabletka przeciwzmarszczkowa jest skuteczniejsza niż kremy. W odróżnieniu do kremów może działać na głębokie warstwy skóry dzięki czemu działa efektywniej i dłużej.
Badania przeprowadzono na 480 kobietach po menopauzie w Niemczech, Francji i w Wielkiej Brytanii.


Jak się okazało, po 2 tygodniach zażywania tabletek, kurze łapki uległy spłyceniu o ok. 10% – 30% w porównaniu z grupą kobiet stosujących placebo.

W grupie 110 kobiet naukowcy wykonali przed i po badaniach biopsję na głębokość 4 milimetrów w celu pomiarów produkcji kolagenu. Podczas badań zaobserwowano znaczny wzrost jego poziomu w skórze właściwej u jednej piątej kobiet przyjmujących tabletki przeciwzmarszczkowe.

Tabletka przeciwzmarszczkowa w swoim składzie zawiera mieszankę naturalnych ekstraktów aktywujących geny odpowiedzialne za syntezę kolagenu. Ponadto zawiera m.in. witaminy C i E, likopen, izoflawony sojowe oraz wielonienasycone kwasy omega -3.

Tabletkę zażywa się trzy razy dziennie. Jednak po przerwaniu kuracji zmarszczki staną się ponownie bardziej widoczne pod wpływem normalnego procesu starzenia się skóry. W takim przypadku należałoby się zastanowić czy warto korzystać z tego rodzaju kuracji.

Tabletki już w październiku trafią do 44 ośrodków odnowy biologicznej w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Kanadzie, których współwłaścicielem jest Unilever

Źródło: newscientist.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków