Nowy sposób na piękne rzęsy

    komentarze 0   czytano 89

Patrząc na czyjąś twarz zwykle pierwszą uwagę skupia się na oczach. Gęściejsze i dłuższe rzęsy nadają całej twarzy ładniejszy wygląd. Dlatego zrozumiałe jest, że kobiety, których natura nie obdarzyła pięknymi rzęsami starają się je maskować malując tuszem lub doklejając sztuczne.


Rzęsy nie tylko zwiększają piękno naszych oczu, ale także chronią je przed kurzem i uszkodzeniami. Ostatnie badania przeprowadzone przez University of Colorado sponsorowane przez American Society for Dermatologic Surgery, dają nową nadzieję dla tych osób, które mają cienkie rzęsy lub ich całkowity zanik. Rozwiązaniem okazuje się być nowy lek o nazwie bimatoprost, który zwiększa grubość i długość rzęs.

Na podstawie badań przeprowadzonych na zwierzętach i ludziach stwierdzono, że 0,03 proc bimatoprost wywołuje wzrost liczby mieszków włosowych, zwiększenie długości i obwodu włosków. U badanych ludzi i zwierząt rzęsy stały się gęściejsze i pełniejsze. Podczas badań pojawił się skutek uboczny w postaci zaczerwienienia oczu, ale jest on postrzegany jako skutek uboczny kropli do oczu, a nie naniesionego szczoteczką preparatu na linię rzęs.

Źródło: www.fyiliving.com

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków