Makijaż ust

    komentarze 1   czytano 490

Odpowiednie techniki makijażu ust pomogą nadać twarzy symetrię, gdy zachwiane są proporcje pomiędzy dolną a górną wargą.

Aby wykonać idealny makijaż ust należy dobrać odpowiednią pomadkę. Jasne, błyszczące, opalizujące i perłowe pomadki oraz błyszczyki optycznie powiększają usta, natomiast te w ciemniejszych barwach z matowym efektem nadają się dla kobiet z pełnymi i szerokimi ustami. Pomadka powinna być również dobrana do własnej karnacji.


Jasna karnacja
• Kobiety o jasnej karnacji z chłodnymi odcieniami powinny używać pomadek w kolorach transparentnego różu, jasnych fioletów, klasycznych czerwieni.
• Dla kobiet o jasnej karnacji z złocistymi pigmentami odpowiednie będą pomadki w odcieniach jasnej brzoskwini, koralowej czerwieni i w odcieniach miodu

Karnacja lekko śniada
• Kobiety o karnacji chłodnego beżu powinny używać pomadek w odcieniu średnich róży, fuksji wpadającej czerwień
• Kobiety o karnacji ciepłej, lekko opalonej mogą malować usta w odcieniach ciepłego karmelu, kawy z mlekiem i czerwieni karminowej

Karnacja śniada
• Dla kobiet o karnacji śniadej w chłodnych odcieniach odpowiednie będą kolory wiśni, jagód i ciemne róże
• Kobiety o karnacji śniadej w ciepłej tonacji powinny wybierać odcienie toffi i złota.

Jeśli jesteś pracujesz w pomieszczeniach oświetlanych lampami jarzeniowymi unikaj pomadek w odcieniach niebieskawych, natomiast jeśli czeka Cię spotkanie przy świecach nie maluj się pomadkami w tonacji pomarańczowo brązowawej.

KORYGOWANIE KSZTAŁTU UST


Powiększanie ust

Makijaż ust zaczynamy od zatarcia konturu ust korektorem lub jaśniejszym podkładem (lekko roztarta jaśniejsza linia tuż nad konturem ust optycznie je uwypukli, można ją wykonać także białą kredką), następnie należy obrysować usta konturówką w odcieniu szminki, maksymalnie 1,5 mm powyżej naturalnej linii ust, zaczynając od wewnętrznych kącików ust ku środkowi.
Pomadkę w kolorze konturówki nakłada się od zewnątrz do środka ust. Na środek warg można nałożyć o ton jaśniejszą pomadkę i rozetrzeć granice. Zastosowanie specjalnej bazy pod pomadkę również może optycznie powiększyć usta np. Artdeco Ultra Volume Lip Base.

Pomniejszanie ust

Aby pomniejszyć optycznie usta, należy zatrzeć kontur ust podkładem lub korektorem i obrysować konturówką po wewnętrznej stronie maksymalnie 1,5 mm poniżej naturalnej linii ust. Najlepiej zacząć obrys ust zaczynając od środka i kończąc w kącikach ust. Pomadkę nanosi się od środka ust i rozciera się ją ku konturowi ust.

Asymetria

Aby skorygować kształt ust należy zatrzeć naturalny kontur ust korektorem lub podkładem, następnie zwiększa się maksymalnie o 1,5 mm linię wargi dolnej lub górnej w zależności od tego, która jest węższa. Natomiast wargę szerszą obrysowuje się maksymalnie o 1,5mm poniżej konturu. Całość wypełnia się pomadką pomiędzy nowo wyznaczonymi konturami.

Usta zbyt długie

Należy zatrzeć kontur ust podkładem lub korektorem i obrysować linię ust konturówką kończąc minimalnie przed kącikami ust. Malując usta należy pamiętać aby nie doprowadzać pomadki do kącików ust. Taki makijaż optycznie skróci usta.

Usta z opadającymi kącikami

Na usta nakłada się podkład lub korektor, następnie rysując konturówką kontur wargi górnej unosi się lekko kąciki ust wychodząc minimalnie poza naturalny kontur, po czym rysuje się kontur wargi dolnej i środek wypełnia szminką.


UTRWALENIE MAKIJAŻU UST

Przed makijażem wykonaj delikatny peeling ust, do tego celu możesz użyć miękkiej szczoteczki, a następnie nałóż na usta cienką warstwę miodu i pozostaw na 5 minut, dzięki temu usta będą gładkie. Następnie po zmyciu miodu nałóż krem i pozostaw do wchłonięcia. Trwałość szminki może przedłużyć nałożenie bazy pod pomadkę. Na tak przygotowane usta nałóż podkład lub korektor. Obrysuj kontur ust kredką o przedłużonej trwałości i wypełnij środek trwałą szminką w tym samym odcieniu (szminki o przedłużonej trwałości zawierają zwykle więcej barwnika niż klasyczne pomadki. Nie rozmazują się i nie tracą koloru przez wiele godzin, ich wadą jest wysuszanie skóry ust). Na idealnie nałożoną pomadkę przyłóż chusteczkę higieniczną i muśnij transparentnym pudrem po przyłożonej chusteczce. Następnie nałóż drugą warstwę pomadki i ewentualnie błyszczyk.

MAKIJAŻ UST NA RÓŻNE OKOLICZNOŚCI

usta

Makijaż dzienny

W makijażu dziennym należy zachować umiar i naturalny wygląd. Usta powinny być lekkie i świeże. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie pomadki w naturalnym odcieniu lub tylko błyszczyku. Wyjątkiem jest typ urody – zima, który może używać intensywniejszych kolorów nawet w dzień. Dla kobiet o ciemnej karnacji idealne będą pastelowe odcienie pomadek, które złagodzą rysy twarzy: jasne róże, beże, kolory cieliste.

Makijaż wieczorowy

Usta mogą mieć intensywniejsze barwy, dodatkowo mogą mieć brokatową i połyskującą poświatę. Na wieczorne wyjścia sprawdza się krwisto czerwona pomadka.

Makijaż ślubny

Makijaż ust w tym dniu powinien być dopasowany do całości. Usta powinny być delikatnie i bardzo starannie zaznaczone z lekkim mokrym połyskiem. Należy wybrać trwałą i wytrzymałą pomadkę. Jednak nawet przy najbardziej profesjonalnym makijażu ust, pomadka może zniknąć z ust podczas jedzenia, dlatego warto mieć przy sobie pomadkę, którą był wykonany makijaż w celu odświeżenia makijażu.

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków