Jak usunąć tatuaż po wakacyjnym szaleństwie?

    komentarze 0   czytano 0

Dziś „dziarają” się wszyscy, niezależnie od wykonywanego zawodu i wieku. A popularne motywy: delfin, motyl, ornamenty roślinne i gwiazdki mają przede wszystkim zdobić ciało. Co jednak, jeśli tatuaż powstał pod wpływem impulsu i przysparza problemów? Radzimy jak usunąć w mało inwazyjny sposób „wakacyjną pamiątkę” dzięki laserowi.


Lato nie jest najlepszym momentem na robienie tatuażu ponieważ powstała rana dłużej się goi. Do tego nie można eksponować „ozdobionej” partii ciała na słońcu, co w wakacje jest utrudnione. Mimo to właśnie w okresie lata na „dziarę” decyduje się wiele osób. Jednych zwodzi okazja i moda na konkretny wzór, drugich uwodzą wytatuowane symbole na ciele innych osób. – Kształty, napisy i wzory – tatuaże przyjmują wiele form, zależnie od życzenia klienta salonu, w którym są wykonywane. Często są to przemyślane projekty, mające swoją historię i sens, jednak wiele tatuaży jest wynikiem decyzji podjętej pod wpływem chwili. W efekcie, nierzadko możemy spotkać osoby, które szukają sposobów na usunięcie kaprysu, jakim okazał się dla nich tatuaż – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej. – Wśród osób, które chciałyby skutecznie usunąć tatuaż są też te, które uwieczniły na skórze imię czy twarz partnerki, partnera, ale już nic ich ze sobą nie łączy. Na szczęście istnieją metody usunięcia takiej ozdoby – dodaje Urszula Sztwiertnia.

Tatuaż często jest wynikiem wakacyjnej mody  fot.pixabay.com

Jak pozbyć się tatuażu?

Tradycyjne sposoby to wycięcie kawałka skóry, na którym znajduje się tatuaż i dermabrazja laserowa, czyli zdejmowanie poszczególnych warstw naskórka. Obydwa sposoby niosą jednak ze sobą ryzyko pozostawienia dużych blizn, dlatego nie są to najbardziej polecane metody. W dobie nowoczesnych technologii warto zwrócić uwagę na te bezpieczniejsze, w których główną rolę odgrywają lasery. – Zabieg laserowy w porównaniu do innych jest bezpieczny i w pełni kontrolowany. Odbywa się bez znieczulenia i przede wszystkim nie zagraża zdrowiu pacjenta. Co więcej, zabieg laserowy jest najskuteczniejszy. Laser musi być jednak odpowiednio dobrany do tatuażu, a na efekty musimy cierpliwie poczekać, ponieważ do całkowitego wyleczenia i regeneracji skóry potrzeba czasu. Liczba zabiegów zależna jest od typu i wielkości tatuażu, a także głębokości, na jakiej znajduje się barwnik. Nowa metoda R20 zapewnia skuteczność już po 1 zabiegu – tłumaczy Urszula Sztwiertnia.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg laserowy polega na rozerwaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik w skórze, a następnie rozproszeniu barwnika. Kolorowa substancja zawarta w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, skąd jest wydalana poprzez układ limfatyczny. – Laser przeznaczony do usuwania tatuażu kosmetycznego czy profesjonalnego musi generować bardzo krótkie impulsy (kilka nanosekund) o dużej mocy. Takie parametry uzyskiwane są tylko w laserach typu Q-switch. Jednak podczas usuwania kolorowych tatuaży większą skuteczność gwarantują lasery emitujące światło o odpowiednio wysokiej energii, które absorbuje się w barwniku o różnych kolorach. Światło popularnych laserów Q-switch Nd:Yag absorbuje się tylko w czarnym i niebieskim barwniku. Obecnie jedną z wyższych skuteczności cechuje się laser aleksandrytowy
Nd:Yag AlexTriVantage – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL.

Pamiętajmy, aby po kuracji często nawilżać skórę i nie narażać jej na skrajne czynniki atmosferyczne, jak silny mróz czy promieniowanie słoneczne. Przed wyborem odpowiedniego salonu kosmetycznego, upewnijmy się, że jest profesjonalny, tzn. jego pracownicy przestrzegają wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa, a sam gabinet posiada warunki i rekomendację do przeprowadzania tego typu zabiegów.

Adresy gabinetów oferujących zabieg można znaleźć na stronie: www.shar-pol.pl

PODOBNE ARTYKUŁY
SOCIAL
NAJNOWSZE
skóra wrażliwa

  komentarze 5
PRACA
COSMOTEST - recenzje kosmetyków